Deklaracja dostępności
Politechnika Warszawska zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej https://www.ca.pw.edu.pl
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- część obrazów nie posiada tekstu alternatywnego,
- niektóre elementy strony nie spełniają minimalnych wymogów dla kontrastu,
- w serwisie występują elementy, które nie są dostępne za pomocą klawiatury,
- niektóre elementy strony nie wyświetlają się prawidłowo na urządzeniach mobilnych,
- niektóre elementy strony nie są dostępne cyfrowo,
- strona może posiadać tzw. krótkie linki (bez informacji o ich celu w nazwie),
- strona nie posiada odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostaniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Problemy z dostępnością tej strony internetowej prosimy kierować do:
Centrum InformatyzacjiE-mail: sekretariat.ci@pw.edu.pl
Nr telefonu: +48 665 780 617
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej należy składać w Sekcji ds. Osób Niepełnosprawnych
email: wsparcie.son@pw.edu.pl
telefon I: (22) 234 1315
telefon II: 695 910 787
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Skargi na brak zapewnienia dostępności należy składać w Sekcji ds. Osób Niepełnosprawnych
email: wsparcie.son@pw.edu.pl
telefon I: (22) 234 1315
telefon II: 695 910 787
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Administracja Centralna Politechniki Warszawskiej - Gmach Biurowy, ul. Stanisława Noakowskiego 18/20, 00-668 Warszawa
Brama i furtka w ogrodzeniu terenu wewnętrznego przy ul. Noakowskiego 18/20 nie stanowi bariery dla osób niepełnosprawnych w dostaniu się na teren. Brama jest przez cały dzień otwarta, furtka jest wmontowana w skrzydło bramy. W porze wieczornej i nocnej można skorzystać z dzwonka przy bramie (włącznik na wysokości 123 cm).
Dojścia do budynku są utwardzone, nie ma przeszkód dla niepełnosprawnych, nachylenie podłużne i poprzeczne jest prawidłowe.
Przy ul. Noakowskiego w przy budynku AC są dwa miejsca postojowe dla samochodów osób niepełnosprawnych (odpowiednio oznakowane).
Budynek posiada trzy klatki wejściowe – A, B i C. Klatka A - 6 kondygnacyjna, klatka B - 7 kondygnacyjna, klatka C - 5 kondygnacyjna. We wszystkich klatkach minimalna szerokość jednego skrzydła w drzwiach dwuskrzydłowych jest mniejsza niż 90 cm. Nie ma przedsionków i wiatrołapów. W budynku brak jest pochylni. Narożniki i zakręty korytarzy nie posiadają ograniczników ani odboi w dolnej krawędzi ściany.
Przed wejściem do klatki A są dwa stopnie uniemożliwiające dostanie się do środka budynku osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Przed wejściem do klatki B jest jeden stopień uniemożliwiający dostanie się do środka budynku osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim do środka budynku. Powierzchnia i krawędzie stopni nie są zabezpieczone przed poślizgiem. Brak jest balustrad uniemożliwiających lewo i prawostronne ich użytkowanie.
Przed klatką C schodów nie ma.
Po wejściu do budynku, w klatce B i C są cztery stopnie schodów bez poręczy. Dalsza część schodów posiada poręcze tylko po jednej stronie. W klatce A na całej długości schodów wewnętrznych znajdują się poręcze tylko po jednej stronie. Balustrady te nie wystają 30 cm poza początek i koniec schodów i nie są zakończnone w sposób zapewniający ich bezpieczne użytkowanie. Na stopniach schodów w klatkach A i B zastosowano taśmy antypoślizgowe, a w klatce C - zabezpieczenie antypoślizgowe.
Powierzchnie spoczników schodów nie są wykończone wyróżniającym się odcieniem, barwą bądź fakturą w pasie co najmniej 30 cm od krawędzi rozpoczynającej i kończącej bieg schodów. Nie zastosowano kontrastowego oznaczenia krawędzi każdego ze stopni, ani nie oznaczono pierwszego i ostatniego stopnia w biegu.
We wszystkich klatkach jest możliwość skorzystania z windy, ale dostęp do nie jest utrudniony. W klatce A dostęp do windy wymaga pokonania dwóch stopni schodów zewnętrznych i dziesięciu stopni schodów wewnętrznych. W klatce B - jednego stpnia schodów zewnętrznych i czterech stopni schodów wewnętrznych. W klatce C trzeba pokonać cztery stopnie schodów wewnętrznych. Drzwi wejściowe do kabin wind wynoszą mniej niż 90 cm i wielkość kabin nie spełnia wymogów prawnych. Przyciski i wyłączniki tablic przyzywowych nie posiadają dodatkowych oznakowań dla osób niewidomych. Kabiny nie są wyposażone w system informacji głosowej.
Pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W budynku nie ma pęti indukcyjnych.
Brak możliwości skorzystania z pomocy tłumacza polskiego języka migowego (PJM).