Sekcja Ds. Osób z Niepełnosprawnościami

Aktualności

Pracownicy PW uczą się Polskiego Języka Migowego

Pracownicy PW podczas kursu PJM

W roku akademickim 2022/2023 nie tylko studenci rozpoczynają naukę. Nasi pracownicy również! Dwie grupy właśnie rozpoczęły zajęcia z PJM i kontynuują naukę na poziomie A2.

Montaż poręczy na schodach wejściowych do budynku Wydziału IBHIŚ zakończony

Schody z poręczami przy wejściu na Wydział IBHIŚ

Studenci i pracownicy Wydziału IBHIŚ mogą już korzystać z zamontowanych poręczy na schodach wejściowych do budynku Wydziału IBHIŚ.

Wystawa grafik „Wyobraźnia ≥ wiedza w kontakcie z osobą z niepełnosprawnością” na Wydziale Chemicznym PW

 Pracownicy Wydziału Chemicznego PW na tle ściany z gablotami zawierającymi grafiki wystawy.

Nasza mobilna wystawa grafik „Wyobraźnia ≥ wiedza w kontakcie z osobą z niepełnosprawnością” powraca! Wystawa była wspólną inicjatywą Sekcji ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Samorządu Studentów PW. Grafiki przedstawiają podstawowe zasady w kontakcie z osobami z różnymi niepełnosprawnościami i mają zachęcać studentów pełnosprawnych do reagowania, udzielania pomocy, nawiązywania relacji ze swoimi koleżankami/kolegami z niepełnosprawnościami w różnych miejscach związanych z aktywnością akademicką.

Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki 2022/2023

Inauguracja roku akademickiego w Dużej Auli w Gmachu Głównym PW

Nowy rok akademicki 2022/2023 rozpoczęty! Cieszymy się, że inauguracja w Gmachu Głównym PW była dostępna dla osób g/Głuchych.

Nowe lupy elektroniczne już w czytelniach PW

Kierownicy bibliotek wydziałowych trzymający opakowania z lupami elektrycznymi

W ostatnim tygodniu września, tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego dostarczyliśmy do Biblioteki Głównej, jej filii oraz bibliotek wydziałowych lupy elektroniczne, które będą znacznym ułatwieniem dla osób z niepełnosprawnością wzroku.