POL-on

POL-on to repozytorium stworzone na potrzeby MEiN oraz innych urzędów centralnej administracji, kumulujące dokumentację publicznych i prywatnych uczelni wyższych, w celu ulepszania zarządzania, a przede wszystkim korzystniejszego lokowania środków publicznych w sferze szkolnictwa wyższego. Część informacji zebranych w systemie zostaje podana do informacji publicznej.

Na podstawie danych wprowadzonych do systemu POL-on Uczelnia otrzymuje coroczną subwencję i jest ewaluowana naukowo raz na cztery lata.

Założenie konta do systemu POL-on

Uzyskanie dostępu odbywa się w kilku krokach. Dla Państwa wygody przygotowaliśmy szczegółową instrukcję.

Logowanie do systemu

Do systemu logujemy się ze strony https://polon2.opi.org.pl/home/login. Rekomendowaną, przez wykonawcę oprogramowania, przeglądarką jest Google Chrome.

Pomoc POL-on

W zakładce „Pomoc” https://polon.nauka.gov.pl/pomoc/ można znaleźć dokładną instrukcję uzupełniania danych wraz z podstawą prawną i wykładnią merytoryczną do modułów znajdujących się w POL-onie.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania. https://polon.nauka.gov.pl/pomoc/faq/

Szkolenia

Aby móc wziąć udział w szkoleniu mogą się Państwo zapisać osobiście na stronie internetowej OPI: https://szkolenia.opi.org.pl/nadchodzace-szkolenia/#wszystkie lub zgłosić osoby do przeszkolenia wraz z określeniem modułu, w którym dana osoba ma być przeszkolona poprzez  formularz zgłoszeniowy. Zapisów dokona Koordynator ds. sprawozdawczości w systemie POL-on w Politechnice Warszawskiej po otrzymaniu listy z Państwa jednostki. Zorganizowanie szkolenia jest możliwe pod warunkiem zebrania 15 chętnych osób. 

Przy braku możliwości zorganizowania szkoleń w opisany powyżej sposób Koordynator ds. sprawozdawczości w systemie POL-on w Politechnice Warszawskiej przeprowadzi je osobiście.

Wersja demo POL-on

Polecamy korzystać z wersji demo systemu POL-on, gdzie mogą Państwo swobodnie ćwiczyć wprowadzanie danych w poszczególnych modułach.

https://polon2-demo.opi.org.pl/home/login

Aktualności POL-on

Zachęcamy do zaglądania w zakładkę: „Aktualności” https://polon.nauka.gov.pl/informacje/aktualnosci/o/10, aby być na bieżąco ze zmianami zachodzącymi w systemie POL-on.

 

Wsparcie

Dział Centralnej Sprawozdawczości

tel: (22) 234 53 98
e-mail:  polon.ci@pw.edu.pl
lub jakub.debicki@pw.edu.pl

 

System POL-on

Pod przyciskiem „Zgłoś uwagę” znajdującym się w prawym górnym rogu strony mogą Państwo zgłosić pojawiające się problemy lub też przekazać zgłoszenie do Dział Centralnej Sprawozdawczości.