Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki 2022/2023

Inauguracja roku akademickiego w Dużej Auli w Gmachu Głównym PW

Nowy rok akademicki 2022/2023 rozpoczęty! Cieszymy się, że inauguracja w Gmachu Głównym PW była dostępna dla osób g/Głuchych.

Nowe lupy elektroniczne już w czytelniach PW

Kierownicy bibliotek wydziałowych trzymający opakowania z lupami elektrycznymi

W ostatnim tygodniu września, tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego dostarczyliśmy do Biblioteki Głównej, jej filii oraz bibliotek wydziałowych lupy elektroniczne, które będą znacznym ułatwieniem dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Wsparcie asystenta osób z niepełnosprawnością w roku akademickim 2022/2023

Przypominamy, iż studenci i doktoranci z niepełnosprawnościami potrzebujący w trakcie studiowania wsparcia w komunikacji oraz w przemieszczaniu się na terenie PW mogą liczyć na bezpłatna pomoc asystencką.

Pętle indukcyjne w dziekanatach

Wnętrze dziekanatu z oznakowaniem pętli indukcyjnej

W czerwcu wyposażyliśmy dziekanaty Wydziałów Politechniki Warszawskiej w pętle indukcyjne mobilne i stanowiskowe.

Spotkanie w Aachen w ramach konsorcjum ENHANCE

Przedstawiciele 7 europejskich uniwersytetów technicznych w ramach konsorcjum ENHANCE

W dniach 20-23.06.2022 w Aachen (w Niemczech) odbyło się spotkanie warsztatowe przedstawicieli 7 europejskich uniwersytetów technicznych w ramach konsorcjum ENHANCE.

Program wsparcia studentów z niepełnosprawnościami we współpracy z Biblioteką Główną PW

Sekcja ds. Osób z Niepełnosprawnościami we współpracy z Biblioteką Główną PW realizuje program wsparcia studentów z niepełnosprawnościami polegający na tworzeniu cyfrowych kopii książek, artykułów, publikacji na potrzeby osób, których stan zdrowia uniemożliwia korzystanie z tradycyjnego druku.

Drzwi Otwarte PW 2022

Plakat promujący Drzwi Otwarte PW

Zapraszamy na Drzwi Otwarte PW, które odbędą się w sobotę 28.05.2022 r. w godz. 10.00-16.00 w Gmachu Głównym PW.

Podjazd do budynku Wydziału Mechatroniki PW

Pracownicy Sekcji i Kierownik obiektu przed pochylnią, za nimi wejście główne do budynku Wydziału Mechatroniki PW

Wejście główne do budynku Wydziału Mechatroniki PW jest już dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu.

Nabór na szkolenie „Prowadzenie lektoratów z języka obcego dla studentów z niepełnosprawnością”

Sekcja ds. Osób z Niepełnosprawnościami PW serdecznie zaprasza lektorów języków obcych na szkolenie pn. „Prowadzenie lektoratów z języka obcego dla studentów z niepełnosprawnością” organizowane w ramach projektu pt. „Politechnika Warszawska Ambasadorem Innowacji na Rzecz Dostępności” (POWER-EFS).

Kurs PJM na poziomie podstawowym dla grupy pracowników filii PW w Płocku

24 lutego 2022 r. ruszył kurs PJM na poziomie podstawowym dla grupy pracowników filii PW w Płocku. Prowadzi go doświadczony trener Michał Łach, współpracujący z firmą EduPJM.

Aktualizacja deklaracji dostępności

Przypominamy, że do 31 marca 2022 r. podmioty publiczne posiadające swoje strony  oraz aplikacje mobilne mają obowiązek co rocznej aktualizacji posiadanej deklaracji dostępności.